WhatsApp’a yepyeni bir özellik! Herkes kullanabilecek…

WhatsApp, WhatsApp gruplarında Etkinlikler özelliğini kullanıma sunmaya başlamış gibi görünüyor. Bildirildiğine göre, artık WhatsApp kişilerinizdeki diğer üyelerle etkinlikler planlayabilir, program ayrıntılarını tartışabilirsiniz.

Kaynaklara göre başlangıçta bu özellik yalnızca WhatsApp topluluklarında mevcuttu ve şimdi normal WhatsApp Gruplarına genişletildi.

WHATSAPP ETKİNLİKLER ÖZELLİĞİ HERKES TARAFINDAN KULLANILABİLİR

WhatsApp’ın resmi bloguna göre, WhatsApp’taki Etkinlikler özelliği, takvim davetine benzer şekilde etkileşimli bir mesaj oluşturmanıza olanak tanıyacak.

Ayrıca artık tarih, saat ve konum gibi ayrıntılardan da bahsedebileceksiniz. Diğer grup üyeleri katılımlarını onaylamak için mesaja yanıt verebilecek.

Ayrıca, diğer kullanıcılardan gelen yanıtlar yalnızca etkileşimli mesajın içinde görülebilir. Bu sayede tüm üyelerin yanıtları takip etmesi kolaylaşır. Artık tüm bir sohbette tek tek yanıtları manuel olarak aramanıza gerek yok. WhasApp resmi web sitesinde, etkinliğin mesajının sohbette de sabitlenebileceğini açıkladı.

Ancak, özellik şu anda aşamalı olarak kullanıma sunuluyor ve yakında dünya çapındaki tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Görünüşe göre etkinlikler hem kararlı hem de beta sürüm kullanıcıları tarafından erişilebilir olacak. Başlangıçta, WhatsApp uygulamasında mevcut olacak ve yakında WhatsApp Business’a gelmesi bekleniyor.

WHATSAPP ETKİNLİKLER ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

Peki etkinliğinizi bir WhatsApp grubunda nasıl oluşturabilirsiniz? Aşağıda nasıl yapabileceğinize dair ayrıntılı bir adım verilmiştir.

 1. Mobil cihazınızda WhatsApp’ı açın.
 2. Bir grup sohbeti açın. Ardından, Android’de ek simgesine dokunun. Bu arada, iOS’ta artı simgesine dokunun.
 3. Etkinlik öğesine dokunun.
 4. Etkinlik adını, tarihini ve saatini girin.
 5. Ayrıca bir etkinlik açıklaması, konum veya çağrı bağlantısı da ekleyebilirsiniz.Etkinlik açıklamaları en fazla 2.048 karakter olabilir.
 6. Çağrı bağlantıları etkinliklere 1 yıl öncesine kadar eklenebilir. Açıklamaya diğer platformlardan bağlantılar ekleyebilirsiniz.
 7. Gönder simgesine veya Kaydet seçeneğine dokunun.
 8. Bir etkinlik oluşturduktan sonra, bir etkinliği nasıl düzenleyebilirsiniz? Bu şekilde yapabilirsiniz:
 9. Etkinliği düzenle öğesine dokunun.
 10. Değişikliklerinizi yapın. Etkinlik adınızı, tarih ve saatinizi, konumunuzu ve açıklamanızı düzenleyebilirsiniz.
 11. öğesine dokunun (yalnızca etkinlik oluşturanlar düzenleyebilir)

GELECEK PLANLARI

Bildirildiğine göre, WhatsApp’ın Topluluk gruplarına yanıt eklemenize olanak tanıyacak bir özellik üzerinde çalışıyor olması bekleniyor.

Önerilen özellik sayesinde yöneticiler grup üyelerinden geri bildirim alabilecek. Bu yanıtlar sohbet yerine doğrudan tek bir mesaja eklenebilecek.

Ancak WhatsApp bu özelliğin kullanıma sunulma zaman çizelgesini henüz açıklamadı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir